PRAZNIK GLASBE V PIRANU 10. oktobra 2018

10. oktobra 2018 vas vabimo v čudoviti Piran, kjer bo ob praznovanju Svetovnega dneva glasbe in v Evropskem letu  kulturne dediščine,  potekal GLASBENI DAN, ki bo klavirsko obarvan! Predavanja in koncerti bodo čez cel dan potekali v Gledališču Tartini in v Tartinijevi hiši. 

Glasbeni dan bodo sooblikovali: Peter Kopač, Črt Sojar Voglar, Damijan Bogataj, dr.Dimitrij Bauermann, Zoltan Peter, Duška Žitko, Miriam Monica, Nuša Gregorič, Bojan Glavina, Denys Masliuk, Duo Excentury…

Kotizacija za udeležbo na celotnem dnevu je 25 Eur. Prijave pa sprejemamo do 27. 9. 2018 na [email protected]

Dogodek organizira KD Ars Magna v sodelovanju z  KUD Serenada ob podpori Občine Piran, Glasbene šole Koper, Luke Koper ter Zveze glasbenih šol Primorske.


V znamenju skrbi za ohranjanje slovenske kulturne dediščine smo na glasbenem/klavirskem področju pripravili posebno “poslastico”.

Učitelji klavirja bomo na  koncertih in koncertnem predavanju imeli priložnost spoznati nabor več kot 50-ih skladb, ki so nastajale izpod peres slovenskih skladateljev od 18. do 21. stoletja.

To je odlična priložnost, da:

– razširimo izbor slovenskih skladb predpisanih za izvajanje v izpitnem programu ob koncu     šolskega leta,

– izberemo obvezno slovensko skladbo svojemu učencu za letošnji  TEMSIG,

– obogatimo domačo knjižnico z novimi izdajami notnih knjig, ki jih bodo učenci z veseljem igrali in obenem razvijali čut za kulturno dediščino na področju glasbene ustvarjalnosti

 

PREDSTAVITEV SLOVENSKIH KLAVIRSKIH MINIATUR bo razdeljena na dva koncertna dela:

– Na prvem, z naslovom Antologija slovenske klavirske miniature bo predstavljena raziskava ter zbrani materiali (nekateri še neobjavljeni rokopisi, veliko manj znanih skladb in podatkov…) ki jo je tekom nekaj let pripravljal klavirski pedagog, publicist in skladatelj Bojan Glavina, kateri bo skozi komentirani recital predstavil dela slovenskih skladateljev od l. 1790 do danes, njihovo stilno in estetsko raznovrstnost, ter manj znane podatke v zvezi z nastajanjem skladb.

– Na drugem koncertu pa bodo predstavljene  Klavirske miniature Bojana Glavine, ki velja za enega najbolj izvajanih skladateljev na področju klavirske glasbe za otroke in mladino. Gre za izdajo treh zvezkov, v katerih so nekatere že uveljavljene in med učenci in učitelji priljubljene skladbe (kot so Nokturno, Spomin v modrem, Spominčice, Tango duet….), ter vrsta še neobjavljenih in tudi novonastalih, ki jih bodo predstavili učenci GŠ Koper in oddelka Umetniške gimnazije Koper, z gosti iz GŠ Sežana in GM Trst.

 

Koncertoma bo sledila OKROGLA MIZA, ki bo obravnavala teme v zvezi s slovensko glasbo za mladino, popularizacijo klasične in slovenske glasbe v glasbenih šolah, potrebe po njej in možnostih za njeno uveljavljanje. Gosti bodo skladatelji: Peter Kopač – vodja sekcije za didaktično glasbo in urednik edicij pri Društvu slovenskih skladateljev, skladatelj in predavatelj Črt Sojar Voglar, založnik Damijan Bogataj,  svetovalec za glasbeno šolstvo na Zavodu RS za šolstvo, dr. Dimitrij Beuermann, klavirska pedagoginja in urednica EPTINE revije Virkla Nuša Gregorič, moderatorka pa bo muzikologinja Helena Filipčič Gardina.

 

Na celodnevnem dogodku boste imeli priložnost tudi poslušati

TRI KONCERTE:

dopoldanski koncert: Mone Veronike Bogić, perspektivne mlade violinistke iz Beograda

večerna koncerta: Denysa Masliuka, pianista in pedagoga na Umetniški gimnaziji v Kopru, ter Dua Excentury, ki ga sestavljata pianistki in pedagoginji Aleksandra Češnjevar Glavina in Tamara  Ražem Locatelli

 

Z udeležbo na celodnevnem dogodku s pričetkom ob 11. uri in zaključkom ob 21.uri boste lahko pridobili 0,5 točk za napredovanje v nazive.

Prav tako boste lahko kupili ali naročili nove notne izdaje po promocijski ceni.

 

PRIJAVE NA GLASBENI DAN:

Kotizacija na udeleženca znaša: 25 eur

(oba večerna koncerta sta za udeležence izobraževanja brezplačna)

 

Ob prijavi navedite naslednje podatke:

Ime in priimek:

elektronski naslov (za pošiljanje informacij o dogodku):

 šola:

plačnik kotizacije:

(kotizacijo bom poravnal/-a osebno ali preko šole).

 

 

Podatki za nakazilo:

Imetnik računa: KUD Serenada

Iban: SI56 6100 0001 0617 482

Davčna številka: 98360388 

Račun odprt pri banki: Delavska hranilnica

 

 

Za več informacij lahko pokličete na tel.številke:

041/249-369 (Aleksandra Češnjevar Glavina)

031/322-026 (Danijela Masliuk)

 

 

 

 

 

Rok prijave: 27. september 2018

 

Dogodek organizira KD Ars Magna v sodelovanju s KUD Serenada

ob podpori Glasbene šole Koper, Občine Piran, Luke Koper ter Zveze glasbenih šol Primorske

 

 

Datum objave: 16.9.2018

PRAZNIK GLASBE V PIRANU 10. oktobra 2018

16.9.2018

10. oktobra 2018 vas vabimo v čudoviti Piran, kjer bo ob praznovanju Svetovnega dneva glasbe in v Evropskem letu  kulturne dediščine,  potekal GLASBENI DAN, ki bo klavirsko obarvan! Predavanja in koncerti bodo čez cel dan potekali v Gledališču Tartini in v Tartinijevi hiši. 

Glasbeni dan bodo sooblikovali: Peter Kopač, Črt Sojar Voglar, Damijan Bogataj, dr.Dimitrij Bauermann, Zoltan Peter, Duška Žitko, Miriam Monica, Nuša Gregorič, Bojan Glavina, Denys Masliuk, Duo Excentury…

Kotizacija za udeležbo na celotnem dnevu je 25 Eur. Prijave pa sprejemamo do 27. 9. 2018 na [email protected]

Dogodek organizira KD Ars Magna v sodelovanju z  KUD Serenada ob podpori Občine Piran, Glasbene šole Koper, Luke Koper ter Zveze glasbenih šol Primorske.


V znamenju skrbi za ohranjanje slovenske kulturne dediščine smo na glasbenem/klavirskem področju pripravili posebno “poslastico”.

Učitelji klavirja bomo na  koncertih in koncertnem predavanju imeli priložnost spoznati nabor več kot 50-ih skladb, ki so nastajale izpod peres slovenskih skladateljev od 18. do 21. stoletja.

To je odlična priložnost, da:

– razširimo izbor slovenskih skladb predpisanih za izvajanje v izpitnem programu ob koncu     šolskega leta,

– izberemo obvezno slovensko skladbo svojemu učencu za letošnji  TEMSIG,

– obogatimo domačo knjižnico z novimi izdajami notnih knjig, ki jih bodo učenci z veseljem igrali in obenem razvijali čut za kulturno dediščino na področju glasbene ustvarjalnosti

 

PREDSTAVITEV SLOVENSKIH KLAVIRSKIH MINIATUR bo razdeljena na dva koncertna dela:

– Na prvem, z naslovom Antologija slovenske klavirske miniature bo predstavljena raziskava ter zbrani materiali (nekateri še neobjavljeni rokopisi, veliko manj znanih skladb in podatkov…) ki jo je tekom nekaj let pripravljal klavirski pedagog, publicist in skladatelj Bojan Glavina, kateri bo skozi komentirani recital predstavil dela slovenskih skladateljev od l. 1790 do danes, njihovo stilno in estetsko raznovrstnost, ter manj znane podatke v zvezi z nastajanjem skladb.

– Na drugem koncertu pa bodo predstavljene  Klavirske miniature Bojana Glavine, ki velja za enega najbolj izvajanih skladateljev na področju klavirske glasbe za otroke in mladino. Gre za izdajo treh zvezkov, v katerih so nekatere že uveljavljene in med učenci in učitelji priljubljene skladbe (kot so Nokturno, Spomin v modrem, Spominčice, Tango duet….), ter vrsta še neobjavljenih in tudi novonastalih, ki jih bodo predstavili učenci GŠ Koper in oddelka Umetniške gimnazije Koper, z gosti iz GŠ Sežana in GM Trst.

 

Koncertoma bo sledila OKROGLA MIZA, ki bo obravnavala teme v zvezi s slovensko glasbo za mladino, popularizacijo klasične in slovenske glasbe v glasbenih šolah, potrebe po njej in možnostih za njeno uveljavljanje. Gosti bodo skladatelji: Peter Kopač – vodja sekcije za didaktično glasbo in urednik edicij pri Društvu slovenskih skladateljev, skladatelj in predavatelj Črt Sojar Voglar, založnik Damijan Bogataj,  svetovalec za glasbeno šolstvo na Zavodu RS za šolstvo, dr. Dimitrij Beuermann, klavirska pedagoginja in urednica EPTINE revije Virkla Nuša Gregorič, moderatorka pa bo muzikologinja Helena Filipčič Gardina.

 

Na celodnevnem dogodku boste imeli priložnost tudi poslušati

TRI KONCERTE:

dopoldanski koncert: Mone Veronike Bogić, perspektivne mlade violinistke iz Beograda

večerna koncerta: Denysa Masliuka, pianista in pedagoga na Umetniški gimnaziji v Kopru, ter Dua Excentury, ki ga sestavljata pianistki in pedagoginji Aleksandra Češnjevar Glavina in Tamara  Ražem Locatelli

 

Z udeležbo na celodnevnem dogodku s pričetkom ob 11. uri in zaključkom ob 21.uri boste lahko pridobili 0,5 točk za napredovanje v nazive.

Prav tako boste lahko kupili ali naročili nove notne izdaje po promocijski ceni.

 

PRIJAVE NA GLASBENI DAN:

Kotizacija na udeleženca znaša: 25 eur

(oba večerna koncerta sta za udeležence izobraževanja brezplačna)

 

Ob prijavi navedite naslednje podatke:

Ime in priimek:

elektronski naslov (za pošiljanje informacij o dogodku):

 šola:

plačnik kotizacije:

(kotizacijo bom poravnal/-a osebno ali preko šole).

 

 

Podatki za nakazilo:

Imetnik računa: KUD Serenada

Iban: SI56 6100 0001 0617 482

Davčna številka: 98360388 

Račun odprt pri banki: Delavska hranilnica

 

 

Za več informacij lahko pokličete na tel.številke:

041/249-369 (Aleksandra Češnjevar Glavina)

031/322-026 (Danijela Masliuk)

 

 

 

 

 

Rok prijave: 27. september 2018

 

Dogodek organizira KD Ars Magna v sodelovanju s KUD Serenada

ob podpori Glasbene šole Koper, Občine Piran, Luke Koper ter Zveze glasbenih šol Primorske