Mojstrski tečaj 13.-15. decembra 2019 v Postojni

KUD Serenada v sodelovanju z GŠ Postojna in ZPGŠ organizira mojstrski tečaj namenjen mladim pianistom in pianistkam in njihovim učiteljem. Predavatelja na tečaju bosta Denys Masliuk, prof., priznani koncertni pianist, profesor na Umetniški gimnaziji v Kopru in Selma Chicco Hajdin, prof., priznana profesorica klavirja, ki poučuje na Glasbeni šoli Koper in Umetniški gimnaziji Koper.

Vabljeni k udeležbi vsi mladi pianisti in pianistke, ki želijo izpopolniti svoje pianistično znanje, in pridobiti dodatne izkušnje na tem področju!

NASTOP UDELEŽENCEV POLETNE KLAVIRSKE ŠOLE DENYSA MASLIUKA V PIRANU

V SOBOTO 13. JULIJA 2019 OB 20:30 V DVORANI GEORGIOS V PIRANU! VSTOP PROST, VABLJENI!

 

Mladi pianisti, so se ves teden kalili v poustvarjanju skladb iz svetovne glasbene zakladnice, prav tako so se učili napisati svoje skladbice. Pri tem so se jim porajala številna vprašanja,…. Vodil, usmerjal in učil jih je mentor poletne šole Denys Masliuk.

Prav vsi so pokazali, da je ustvarjalnost v vsakemu otroku, le pokazati ji je treba pot kako se lahko udejani tudi v glasbenem muziciranju in ustvarjanju!

 

4. Poletna šola za klavir 8.-13.julij 2019

Četrto leto zapored, bo v Piranu od 8. do 13. julija 2019 potekala Poletna šola klavirja pod vodstvom priznanega pianista in profesorja klavirja Denysa Masliuka(www.denysmasliuk.com). Skupaj bomo vadili, ustvarjali nove zvočne podobe, in uživali v glasbi. Vabljeni!

3rd piano Summer School for Pianists in Piran with renowned pianist and professor Denys Masliuk ! Summer School is a source of inspiration, insight and focus for everyone who enjoys the piano and piano playing. Come and create your own music story!
Welcome all piano students, and also piano teachers.

PRAZNIK GLASBE V PIRANU 10. oktobra 2018

10. oktobra 2018 vas vabimo v čudoviti Piran, kjer bo ob praznovanju Svetovnega dneva glasbe in v Evropskem letu  kulturne dediščine,  potekal GLASBENI DAN, ki bo klavirsko obarvan! Predavanja in koncerti bodo čez cel dan potekali v Gledališču Tartini in v Tartinijevi hiši. 

Glasbeni dan bodo sooblikovali: Peter Kopač, Črt Sojar Voglar, Damijan Bogataj, dr.Dimitrij Bauermann, Zoltan Peter, Duška Žitko, Miriam Monica, Nuša Gregorič, Bojan Glavina, Denys Masliuk, Duo Excentury…

Kotizacija za udeležbo na celotnem dnevu je 25 Eur. Prijave pa sprejemamo do 27. 9. 2018 na [email protected]

Dogodek organizira KD Ars Magna v sodelovanju z  KUD Serenada ob podpori Občine Piran, Glasbene šole Koper, Luke Koper ter Zveze glasbenih šol Primorske.

3. POLETNA ŠOLA KLAVIRJA V PIRANU

Tretje leto zapored, bo v Piranu od 2. do 8. julija 2018 potekala Poletna šola klavirja pod vodstvom priznanega pianista in profesorja klavirja Denysa Masliuka. Poletno šolo soustvarja tudi prof. Danijela Masliuk. Skupaj bomo vadili, ustvarjali nove zvočne podobe, in uživali v glasbi. Vabljeni!

3rd piano Summer School for Pianists in Piran with renowned pianist and professor Denys Masliuk ! Summer School is a source of inspiration, insight and focus for everyone who enjoys the piano and piano playing. Come and create your own music story!
Welcome all piano students, and also piano teachers.

» OTROK NE SMEMO UKALUPLJATI….« (V. P. Ovčinikov)

Kakšna je vloga staršev v začetnem obdobju učenja klavirja?

Kaj je recept za vzgojo vrhunskega, zanimivega, razgledanega, samostojnega glasbenika-pianista?

Ali si je danes težje utreti pot kot koncertni pianist?

Ali  je v obdobju prvih let učenja klavirja bolj pomembna kvaliteta ali količina preigranih skladb?

Svoj pogled na zgornje teme nam je v intervjuju razkril Vladimir Ovčinikov, koncertni pianist, profesor, bivši direktor slavne CMŠ v Moskvi…

2. POLETNA ŠOLA KLAVIRJA prof. Denysa Masliuka

Že drugo leto bo od 3. do 7. julija 2017 v Piranu potekala Poletna šola klavirja, ki jo bo vodil koncertni pianist in profesor klavirja Denys Masliuk. Udeleženci pa bodo poleg  petih individualnih lekcij imeli tudi skupinske lekcije komponiranja, kjer bodo na glasbo pogledali s strani skladatelja. Za mlajše udeležence bo za pomoč pri vadenju in skupinskih delavnicah sodelovala prof. Danijela Masliuk.

EPTA: Klavirski dnevi v Novi Gorici 18.-20. november 2016

Prisrčno vabljen/a na 16. Klavirske dneve, ki bodo potekali od 18. 11.-20. 11. 2016, v glasbeni šoli Nova Gorica!

Mojstrski tečaj pianista Denysa Masliuka julija v Piranu!

Od 19. do 26. julija 2016, bo v Piranu potekal mojstrski tečaj Denysa Masliuka, koncertnega pianista in profesorja klavirja na UG Koper. Mojstrski tečaj bo v okviru Mednarodne akademije Giuseppe Tartini.

Seminar je namenjen učencem klavirja, in pianistom vseh starosti, ki želijo izpopolniti že igrani program, ali se naučiti novega; ki potrebujejo pomoč pri postavljanju klavirske tehnike, ali mnenje o interpretaciji; in  želijo poletne počitnice izkoristiti, da se posvetijo glasbi. Vabljeni k vpisu!

Nova spletna stran

Veseli me, da lahko sedaj o aktivnostih našega društva berete tudi na naši novi spletni strani www.drustvo-serenada.si. Tukaj vas bomo obveščali o koncertih, glasbenih seminarjih, in drugih aktualnih dogodkih, ki jih bomo organizirali mi, ali v sodelovanju z drugimi društvi in organizacijami…. Preko naše spletne strani lahko sedaj tudi prelistate in naročite  učbenik za klavir A. D. Artobolevske: Prvo srečanje za klavir… Pod rubriko dogodki in novice pa bomo redno objavljali tudi zanimive članke